Догляд за гранітом

 

З точки зору експлуатаційних характеристик облицьовування з натурального каменю практично вічне, але для того щоб воно радувало своїм зовнішнім виглядом, за ним необхідний нескладний догляд.

Для збереження декоративності і збільшення довговічності природного каменю періодично потрібно відповідне очищення поверхні або повторна фактурна обробка. Це в першу чергу відноситься до порід середньої і низької довговічності.

Зазвичай кам’яні вироби не потребують особливої уваги.

Для миття всіх видів натурального каменя існують спеціальні миючі засоби. При необхідності граніт можна мити чистою водою з використанням м’якої тканини. Частота миття виробів з граніту залежить від умов експлуатації і виконується по мірі забруднення. Потрібно пам’ятати, що задавнене забруднення буде відмити важче. Не можна використовувати для очистки граніту металічні предмети, щітки, ножі так як вони можуть пошкодити поліровку і буде потрібна поліровка цілої деталі. Також не рекомендується використовувати хімічні засоби які не розроблені для каменя від яких може тускніти поліровка.

На сьогоднішній день розроблено багато спеціальних засобів для догляду за гранітом, але перед їх використанням бажано порадитися зі спеціалістом.